Nur.gen.tr
Bismillah her hayrın başıdır.
Aranacak kelime: 
Sıkça Sorulan Sorular(Kaza ve Kadere İman)
     
Hayatın kadere işareti nasıldır?

1.Cevap
Kader her şeyin hem zatıyla hem sıfatları ve şuunatıyla Allah tarafından ezelde takdir edilmesidir. Güneşin büyüklüğü, ısısı, ışığı ve ışığındaki yedi rengi gibi nice özelliklerini Allah taktir ettiği gibi, bir çiçeğinde yapraklarının şeklini, rengini ve sair özelliklerini yine Allah takdir etmiştir. Üstadımız, “hayatın pek çok sıfattan süzülmüş memzuç bir nakış” olduğunu nazara verir.

Buna göre hayatı da bir çiçek gibi, yahut bir güneş gibi düşündüğümüzde, ona takılan bütün sıfatlar, bütün duygular, onların sınırları, özellikleri hep İlahi kader ile takdir edilmiştir. Güneşin büyüklüğü, kolumuzun uzunluğu gibi , mesela, işitme sıfatımızın sınırları da yine kader eli tayin edilmiştir.

Hayatın kendisi bir kader ile ortaya çıktığı gibi, hayata hizmet eden bütün bir kainattaki ölçüler, nizamlar, mizanlar da bir cihetiyle hayatın kadere işaretleri olarak değerlendirilebilir.
5.2.2008 09:18:37


Yardım
*Sizler de merak ettiğiniz konularda muhabere bölümünden soru sorabilirsiniz. Muhabere için tıklayın.
* Sıkça Sorulan Sorular Bölümünde sol taraftaki menüden kategori seçerek ya da arama yaparak soruları listeleyebilirsiniz.
* Listelenmiş sorulara tıklayarak tamamını okuyabilirsiniz.
* Arama yaptığınızda listelenen soruların kategorilerine başlık içerisinde turuncu ile yazılmış linkler sayesinde ulaşabilirsiniz.
 | 
Pharmaceutical Track & Trace System İlaç Takip Sistemi