Nur.gen.tr
Bismillah her hayrın başıdır.
Dosyayı rar'dan çıkartma işlemi...
İndirmiş olduğunuz sıkıştırılmış dosyayı iki şekilde açmayı göreceğiz. 
İlk yöntem
Resimde ok işaretiyle gösterildiği gibi Kuranogreniyorum.rar dosyasına çift tıkladığımızda açılan ekrandaki sarı klasör şeklindeki halidir. Bu dosyayı sürükleyip rar dosyasının olduğu yere bırakıyoruz. Eğer başka bir klasöre açmak isterseniz o klasörü açarak onun içine sürükleyebilirsiniz.Sürükleme işlemini yaptığımız sırada bizden şifre girmemizi isteyecektir. Açılan ekrandaki parola kısmına indirme linkinin hemen altında yazılı olan (nur.gen.tr) şifreyi aynen yazıyoruz.Şifreyi yazdıktan sonra tamam butonuna tıklayarak dosyanın açılmasını bekliyoruz. Aşağıdaki resimde işlem neredeyse tamamlanmak üzere.İşlem bittikten sonra resimdeki gibi klasör halinde açılmış olacaktır. Okla gösterilen yerler rar dosyasının açılmış hali ve açılan klasörün içeriğini göstermektedir. Buradan kur dosyasını bilgisayarınıza kurarak Kuran öğrenmeye başlayabilirsiniz.
İkinci yöntem:

Bu yöntemde eğer rar dosyasında bir problem oluşmuş ise veya bilgisayarınızdaki winrar programından kaynaklanmış herhangi bir problem olması durumunda kullanılabilecek bir yöntemdir. Yine birden fazla partlı dosya indirmelerinde dosyanın sağlamlığını kontrol etmek içinde aynı yöntem kullanılabilir.

Eğer sıkıştırılmış dosyayı açarken aşağıdaki gibi bir yanlış parola uyarısı almışsanız lütfen parolayı doğru yazdığınızdan emin olarak tekrar deneyiniz.


Şifre: nur.gen.tr  [www yazılmamalıdır, n büyük yazılmamalıdır, nokta yerine virgül yazılmamalıdır.]


Sıkıştırılmış dosyaya sağ tıklayarak ekrana gelen seçeneklerden Dosyaları çıkart... seçeneğine tıklıyoruz.


Dosyaları çıkart dediğimizde karşımıza aşağıdaki pencere gelecektir. Burada okla gösterilen kutucuğu (Bozuk dosyaları koru) işaretliyoruz. Daha sonraki işlemler yukardakilerle aynıdır.

 | 
Pharmaceutical Track & Trace System İlaç Takip Sistemi